В реаліях сьогодення, коли технології настільки стрімко розвиваються, просто неможливо бути осторонь. Бо кожен міліметр, оберт, дюйм, крок, ват може змінити ситуацію докорінно.
Саме тому наша команда працівників завжди ставиться на передній план точність та раціональність підбору обладнання під задані параметри.
В цій статті піде мова про важливість розуміння роботи мотор-редукторного обладнання, типи монтажних кріплень, різноманітність альтернативних варіантів збірки під однакові параметри обладнання.
Напевно однією з найбільш сталою тенденцію є наступне твердження, - чим менше обертів на виході з редуктора необхідно - тим більшою буде ціна за комплект такого обладнання. Тут потрібно розуміти, двигун - це пристрій, що створює той максимум обертів, від якого редуктор понижує оберти до необхідних. На практиці, це просто відношення обертів двигуна до передавального відношення редуктора (зазвичай позначається літерою "і" на бірці).
Зазвичай двигуни можна поверхнево поділити на трифазні та однофазні, різниця між якими є тільки в варіантах підключення до мережі.
Розбираючи варіації електромоторів детальніше, можна поділити на 3 типи, що відмінні між собою кількістю полюсів (2, 4, 6 обмоток) та обертами на виході. Наприклад, двигуни з 900 обертами на виході (6 обмоток, тисячники) часто використовуються при побудові обладнання, яке створює навантаження на мотор-редуктор одразу після його увімкнення або ж задля отримання необхідних обертів на виході з редуктора. Такі мотори мають найвищий стартовий та загальний крутний момент, порівнюючи з аналогами з іншою кількістю полюсів. Використовуються такі мотори, зазвичай, в різноманітні підіймальних механізмах (ліфти, транспортери), деревообробних станках, обладнання для гнуття металу, промислові крани тощо.
Золотою серединою підбору є двигуни, що мають 1400 обертів (фактично це 1350 об/хв, півтора тисячники, 4-полюсні). Це двигуни, мають гарний баланс по крутному моменту, а також показують позитивний сервіс-фактор в парі з редуктором. Такі мотори частіше за інші використовують для побудови складніших двоступеневих збірок редукторів або комбінацій черв'ячних редукторів з циліндричними РС-парами. Про такі нестандартні збірки можете прочитати в нашій іншій інформаційній статті "Нестандартні збірки мотор-редукторів з використанням РС-пар та двохступеневих конструкцій".
Останню ланкою двигунів є варіанти з 2800 обертами на виході в хвилину (три тисячники, 2-полюсні). Вони зазвичай використовуються для отримання унікальних обертів в парі з необхідним передавальним відношенням редуктора. Але визначною відмінністю є в 2 рази менший крутний момент мотор-редуктора при однаковому передавальному відношенню (і), з різними обертами на виході з редуктора. Наприклад, при компонуванні збірки 1.1 кВт електродвигуна 1400 обертів (4 полюси) з редуктором 063 габариту (передавальне відношення і=20) - на виході з валу редуктора ми отримаємо 70 обертів/хвилину, крутний момент - 122 Нм, сервіс-фактор 1.2. Це хороший підбір для певних цілей, гарний крутний момент з позитивним сервіс-фактором дасть Вам надійну та довговічну збірку.
Але якщо компонувати такий само редуктор двигуном з аналогічною потужністю, але з 2800 обертами (2 полюси), ми отримаємо вже зовсім інші оберти - 140 об/хв. Причому потрібно розуміти, що крутний момент зменшиться вдвічі у порівнянні з першим варіантом.
Окрім основних обертових відмінностей варто зазначити, що кожен двигун має свій так званий габарит, тобто розмір, що має чітке співвідношення з типом редуктора для вдалого з'єднання. Практика показує, що зазвичай чим більше обертів має двигун, тим менше його габарит порівнюючи з аналогічним тої ж потужності, але з іншими обертами. Додатково електродвигуни мають обов'язкове фланцеве кріплення різного діаметру в залежності від габариту двигуна та опціональне лапне. Забігаючи наперед, потрібно мати на увазі, що мотор-редуктор в зборі має кріпитись до поверхні в першу чергу за редуктор, а вже потім за двигун, якщо є необхідність. Це дуже важливий нюанс, яким не можна нехтувати.
Важливим аспектом сумісності наших двигунів є їх можливість з'єднання з циліндричними, конічно-циліндричними, циліндричними з паралельними валами таких виробників, як Hydro-Mec, Motovario. Всі ці варіанти можуть бути зібрані під замовлення.
Наша компанія пропонує електродвигуни різноманітної потужності. В наявності завжди є двигуни від 60 Вт (0,06 кВт) і до 20 кВт, всі інші варіанти можна легко придбати під замовлення.
Черв’ячні редуктори – це найоптимальніший варіант обладнання для зменшення обертів. Наша редукторна компанія "Редмоторс" працює напряму із заводами-виробниками, які виготовляють лише якісну продукцію з використанням найкращих компонентів, що є на ринку. Завдяки компактної будови черв’ячного редуктора, (розмір 030 габариту - 54х97х56 мм, 1.2 кг), його можна використовувати навіть в найбільш важкодоступних місцях, а відсутність зайвих шумів під час роботи робить черв’ячні редуктори ідеальним пристроєм для застосування в різноманітних ланках промисловості. Стандартного типу черв'ячні редуктори мають вхідний вал під двигун зі шпонкою та вихідний вал безпосередньо для обладнання. Таким чином приєднання механічних елементів до редуктора має "г-подібний форм-фактор".
Важливим аспектом підбору редуктора до мотора є їх габаритні типорозміри. Правильно можна з'єднати лише ті мотори та редуктори, що мають відповідний діаметр вхідного валу в редукторі та однаковий діаметр фланцевого кріплення між цим обладнанням. Двигуни та редуктори компанії "Редмоторс" виготовляються з використанням найновішого тех. процесу, це дозволяє легко та без проблем з'єднувати будь-які варіанти збірок, мотор-редуктор-варіатор, мотор-редуктор з циліндричною PC-парою, різноманітні двохступеневі мотор-редуктори тощо. Редуктори серії NMRV (Motovario), CMRV, NRVP, PMRV, WMI, RDVG виготовляються при дотриманні DIN стандартів, тому збірки з їх використанням зазвичай не створюють проблем.
Якщо говорити про більш поглиблений підбір мотор-редуктора - необхідно звертати увагу на таке поняття, як сервіс-фактор. Це своєрідний коефіцієнт надійності та довговічності такої збірки, що залежить від багатьох чинників. Багаторічний досвід роботи наших працівників та тісна співпраця з заводами-виробниками дозволяє легко, а головне, точно та правильно розрахувати правильний підбір електродвигуна з редуктором RDVM (NMRV). Ви завжди можете звернутись за безкоштовною консультацією до нас задля підбору максимально ефективної та надійної збірки, враховуючи всі ваші бажання та параметри вашого обладнання.